Ekibimiz

Müşterilerimiz gramer kurallarıyla ve kelime ezberleyerek İngilizce öğrenmeye çalışanlar olmadığı için, öğretmenlerimiz de dersane - dil okulu tipi İngilizce öğretmenleri değildir.  Bizim öğretmenlerimiz profesyonel altyapısı, deneyimi olan danışmanlar ve eğitmenlerdir.  Aslında hayat hikayeleri sizinle çok da benzerdir.  Dragoman Akademi'nin eğitmenleri hem İngilizce öğretme kapasitesi üst düzey olan, hem de farklı sektörlerde deneyimleri olan profesyonellerdir.  Bir müşterimize eğitmen atarken aşağıdaki kriterleri esas alırız:

- Öğrencinin mesleği ile eğitmenin profesyonel deneyimleri -

- Öğrencinin kişiliği ile eğitmenin kişiliği -

- Öğrencinin öğrenme tarzı ile eğitmenin öğretme tarzı -

Amacımız en uyumlu birlikteliği yakalayarak mutlu ve etkin bir öğrenme deneyimi sunmaktır.  

Çağatay Dönmez Hakkında

Çağatay Dönmez, hem Dragoman Akademi'nin hem de yabancılar için Türkçe dil eğitiminin öncü fırması AffinA'nın kurucusudur.  Çağatay, Egelidir, İzmir'in has evladıdır; Çeşme'nin sevdalısıdır. Müzik ve edebiyat tutkunudur.  İlgilendiği alanlarda akademik seviyede detaycıdır.  İş hayatında analititk ve planlı ve dakik hareket etmeyi sever.  Boğazici Üniversitesindeki eğitiminin ardından Japonya ile ticaret yapan bir özel şirketin satış yöneticiliğyle kariyerine başladı.  Gerek bu firmada gerekse daha sonra görev yaptığı danışmanlık firmalarında çok kültürlü ortamlardaki dil ve iletişim ihtiyaçlarını gözlemleme fırsatı buldu.  2003 yılında kuduğu AffinA firmasıyla Türkiyede yaşayan yabancı profesyonellere Türkçe eğitimi vermeyi ve Türk iş kültürune kolay adapte olmalarını sağlayacak oryantasyon ve kültürlerarası iletişim becerilerini kazandırmayı hedefledi. Alanında Türkiye'nin lider ve yenilikçi firmalarından AffinA bu bağlamada pek çok imza atarak yoluna devam ediyor.  

2008'de Dragoman Akademi'nin kurucu kaptanlığını üstlendiğinde, küresel krizin zorluklarına rağmen gemisini emniyetle yönetmesini bildi.  Eğitmen kadrosunun geliştirilmesinden, her bir öğrenci ve şirket için eğitim programlarının özelleştirilmesine kadar en ince detaylarla şahsen ilgilendi. Gecesini gündüzüne katarak 8 yılda dört kat büyüttüğü Dragoman Akademi'yi yeni ufuklara taşımaya kararlı; iş dünyasının en çok tercih ettiği profesyonel dil eğitim firması olma hedefiyle ilerliyor. 

Ümit Özaydın Hakkında

Ümit Özaydın Dragoman Akademi'nin ve Dragoman Çeviri'nin kurucu ortağıdır. İstanbul doğumludur.  Bir asker çocuğu olarak memleketimizin muhtelif kentlerinde yaşayarak lise çağına kavuşmuş, üniversite yıllarında turizme atılarak memleketimizin geri kalanına ve Kuzey ve Güney Kutup Bölgeleri dahil dünyanın bir çok köşesine seyahat etmiştir.  Daha iyi, daha güzel, daha ekili iletişime olan tutkusuyla önce çeviride, sonra dil eğitiminde kariyer ve girişim fırsatlarını değerlendirmiştir.

Hayatı bir dünya vatandaşı gibi algılamaya ve yaşayama gayret eder.  Minik entelektüel keşiflerden büyük tat alır.  Teknolojiye meraklıdır; en yeni, en ilginç araçları denemeyi, kullanmayı çok sever.  

Dragoman Akademi'nin pazarlama ve yayıncılık faaliyetlerini koordine eden Ümit Özaydın, kurumlar için Temiz Türkçe, Kültürler Arası İletişim, Müşteri Odaklı Yazışma, Zaman Yönetimi, Stres ve Öfke Yönetimi gibi alanlarda eğitimler vermektedir.  


Cansu Savaşan Hakkında:

Dragoman Akademi'deki görevine 2011 yılında Junior Eğitim Koordinatörü olarak başlamış ve 2012 yılı itibariyle Eğitim Koordinatörü olarak görevine devam etmiştir.  İstanbul doğumlu olup, ilkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamlamış ve üniversite yıllarını Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nde geçirmiştir.  2010 yılında Macaristan'ın en eski üniversitesi olan Pecs Üniversitesinde 5 ay boyunca Erasmus öğrencisi olarak eğitim görmüştür.  Gerek İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olması ve gerekse pedagojik formasyon eğitiminden geçip sertifika sahibi olmasıyla Cansu Savaşan, Dragoman Akademi öğrencileriyle özel bir empati kurarak onların öğrenim süreçlerine büyük katkı sağlamaktadır. Kendisi özellikle satış, organizasyon ve müşteri hizmetleri alanında, görevine başladığından bu yana büyük bir emekle çalışmaktadır.  Seyahat etmekten büyük keyif alan Cansu'nun en büyük hayali ise bir gün yazdığı senaryo ile büyük bir başarı elde edebilmektir.


Masoud Yadı Hakkında:

Masoud Yadı İran'ın doğu kesimindeji Mashhad şehrindendir.  Farsça, İngilizce, Türkçe ve az da olsa Fransızca bilmektedir. Yabaancı dilleri anadili gibi pürüzsüz bir aksanla ve akıcılıkla konuştuğu için sıklıkla övgüler almaktadır. 2008 yılında tamamladığı İngiliz Dili ve Edebiyatı eğitiminin ardından iki yıl boyunca MBA yapmıştır. 13 yıldır EFL ve IELTS eğitimleri veren Masoud, Cambridge English Teacher, International House ve ITI gibi pek çok saygın uluslararası kurumdan başarı sertifikası almış ve takdir edilmiştir. Türkiyeye 2014 yılında taşınmasının ardından Dragoman Akademi ailesine katılan Masoud, halen Akademi Direktör olara kgörev yapmaktadır. Her müşterimizle derinlemesine ihtiyaç analizi yaptıktan sonra, terzi işi eğitim programı tasarımı, müşteri ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun öğretmen seçimi, işe alımdan önce ve çalışmaları boyunca öğretmen kadromuzun eğitilmesi, derslere gözlemci olarak katılma ve her koşulda Dragoman Akademi’nin en üstün eğitim standartlarının sağlanması, Masoud’un sorumlulukları arasındadır.


Cari Freer Hakkında: 

Cari Freer Amerika'nın müzik başkenti olarak Kabul edilen Nashville - Tennessee'de doğdu. Tam bir Nashville’li olarak boş zamanlarında sahne almakta ve şarkı söylemektedir. Eşiyle beraber 8 yılır İstanbul’da yaşayan Cari, Dragoman Akademi’de 2012’de serbest öğretmen olarak göreve başladı ve hızla yükselerek Kurumsal workshoplar ve yoğun/hızlı eğitim programları hazırlamaya başladı. 2014 yılında Akademik Direktörlüğe atandı. Bu görevi sırasında gösterdiği üstün başarılar Yabancılar için İngilizce Öğretmenleri Uluslararası Birliği (IATEFL) tarafından ödüllendirildi. Bu Birliğin Liderlik ve Özel İlgi birimi Cari’ye verdiği bursla İngiltere’nin Machester kentinde sunum yapmak üzere davet etti. Sorumlulukları çeşitlenmeye devam eden Cari, halen bir yandan workshop eğitimlerine devam ederken, diğer yandan Dragoman Akademi’nin online pazarlama ve marka konumlandırma görevlerini de yürütmektedir.


Jenny Teo, Business Consultant, Workshop Instructor, and Core Teacher

Jenny Teo Hakkında:

Jenny, Dragoman Akademi’nin İş Geliştirme Direktörlüğü görevinin yanısıra worskhop programlarımızı yürütmekte ve özel projelerde eğitmenlik de yapmaktadır. Pazarlama, kurumsal iletişim, halkla ilişkiler ve yönetim alanlarında 20 yıllık başarıIı bir kariyer yolculuğunun ardından İstanbul’a yerleşmiştir.

Anadili İngilizcenin dışında Mandarin, Teochew ve Singlish dillerine de hakimdir. İstanbul’dan önce Hawaii, New York, Florida ve Singapur’da yaşamış ve çalışmıştır. Seyahat tutkunu olan Jenny Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Pasifik bölgelerinde olmak üzere 30’dan fazla ülkeyi gezip görmüştür. Dünyanın dört bir yanındaki farklı kültürleri ve yaşam biçimlerini deneyimlemiş olması kültürlerarası iletişim konusunda da kendisini zenginleştirmiştir. Kültürlerarası iletişim ve oryantasyon alanlarında da hem yabancı hem Türk yöneticilere eğitim tasarlayıp vermektedir.

Yıllarca iş dünyasında önemli yöneticilik rolleri üstlenmiş olması, yine çoğu yönetici olan müşterilerimiz ile kolay ahenk kurmasını ve onlarla aynı dili konuşabilmesini sağlamaktadır.